Biblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego zaprasza młodzież w wieku 13-19* lat do udziału w projekcie „Rozegrane miasto”, w ramach programu „Równać szanse” organizowanego przez Polską Fundacje Dzieci i Młodzieży.

Projekt jest skierowany do 12-15-osobowej grupy młodzieży, której zainteresowania oscylują głównie wokół gier planszowych i fantastyki, ale nie tylko. Uczestnikami mogą zostać osoby oddające się innym pasjom, które będzie można wykorzystać w projekcie np. rysownicy, graficy. Młodzież będzie miała dwa główne zadania podczas projektu. Pierwszym będzie stworzenie własnej gry planszowej, która następnie zostanie wydana. Drugie zadania to zorganizowanie pikniku gier planszowych w Łasku, na którym będzie można wypożyczyć gry oraz wziąć udział w turniejach z nagrodami.

Na pierwszych spotkaniach uczestnicy projektu będą poznawać gry planszowe różnego rodzaju, aby mogli samodzielnie zdecydować, jaką grę będą chcieli stworzyć. Następnie samodzielnie zaczną tworzyć własną. Tylko od nich będzie zależeć, jak ta gra będzie wyglądać.

Zwieńczeniem projektu będzie zorganizowanie "Pikniku gier planszowych, dla mieszkańców Łasku i okolic. Młodzież zaprezentuje opracowaną przez siebie grę, będą tłumaczyć zasady przybyłym gościom oraz przeprowadzą zaplanowane turnieje. To doskonały sposób, aby dowiedzieć się jak wygląda proces tworzenia gry oraz jak stworzyć imprezę, dla szerokiej ilości odbiorców. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się dnia 25.02.2017 r. o godz. 15 w czytelni biblioteki.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z koordynatorem: Kamil Kudzin 500 – 813 - 339

*W chwili zakończenia projektu sierpień 2017 uczestnik projektu nie może przekroczyć wieku 19 lat

Sky Bet by bettingy.com